Rohm Semiconductor VDZT2R33B
VDZT2R33B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R33B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R33B.pdf
Availability of VDZT2R33B
QUANTITY
VDZT2R33B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R33B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R33B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±3%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackageVMD2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R33B
Related LinksVDZT, VDZT2R33B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R33B Details Description
Related parts for VDZT2R33B
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT-DGTL I2C 8-ODFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 8OUT PCIE 48QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERTING SOT953 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf