Vicor Corporation VE-21J-CW-F4
VE-21J-CW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21J-CW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W
Datasheet Download
VE-21J-CW-F4.pdf
Availability of VE-21J-CW-F4
QUANTITY
VE-21J-CW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21J-CW-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21J-CW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.78A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21J-CW-F4
Related LinksVE-21J, VE-21J-CW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21J-CW-F4 Details Description
Related parts for VE-21J-CW-F4
LED WEDG BASE T3-1/4 24V WHT DIF datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 25V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 8.0" DIA datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
4700UF 400V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf