Vicor Corporation VE-21J-EX-F4
VE-21J-EX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21J-EX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W
Datasheet Download
VE-21J-EX-F4.pdf
Availability of VE-21J-EX-F4
QUANTITY
VE-21J-EX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21J-EX-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21J-EX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.08A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21J-EX-F4
Related LinksVE-21J, VE-21J-EX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21J-EX-F4 Details Description
Related parts for VE-21J-EX-F4
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI5 datasheet.pdf
LED 5MM RT ANG SUP CLR RED PCMNT datasheet.pdf
DUCT SOLID WHT 1.5X3"(6=6') datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW SNAP ACT SPDT 15A 0.250" 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 145 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf