Vicor Corporation VE-21J-MY-F4
VE-21J-MY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21J-MY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W
Datasheet Download
VE-21J-MY-F4.pdf
Availability of VE-21J-MY-F4
QUANTITY
VE-21J-MY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21J-MY-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21J-MY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.39A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21J-MY-F4
Related LinksVE-21J, VE-21J-MY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21J-MY-F4 Details Description
Related parts for VE-21J-MY-F4
RES SMD 442 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
KIT ANALOG SYSTEM LAB PRO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 250MA SOD123 datasheet.pdf