Vicor Corporation VE-21T-MX-F4
VE-21T-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21T-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W
Datasheet Download
VE-21T-MX-F4.pdf
Availability of VE-21T-MX-F4
QUANTITY
VE-21T-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21T-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21T-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)11.54A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21T-MX-F4
Related LinksVE-21T, VE-21T-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21T-MX-F4 Details Description
Related parts for VE-21T-MX-F4
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 1W datasheet.pdf
IC CTRLR, NOTEBOOK COMP 32QFN datasheet.pdf
MICRO 31POS SKT 24" datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN HDR 60POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6V 48W datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf