Vicor Corporation VE-21V-CY-F4
VE-21V-CY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21V-CY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W
Datasheet Download
VE-21V-CY-F4.pdf
Availability of VE-21V-CY-F4
QUANTITY
VE-21V-CY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21V-CY-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21V-CY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.62A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21V-CY-F4
Related LinksVE-21V, VE-21V-CY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21V-CY-F4 Details Description
Related parts for VE-21V-CY-F4
IC CTRLR LI-ION BAT CHRG SOT23-5 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 12POS 2.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
17+17 DIL PIN HDR datasheet.pdf
16MM SS ROBUST SWITCH datasheet.pdf