Vicor Corporation VE-21W-MX-F4
VE-21W-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21W-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W
Datasheet Download
VE-21W-MX-F4.pdf
Availability of VE-21W-MX-F4
QUANTITY
VE-21W-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21W-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21W-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.64A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21W-MX-F4
Related LinksVE-21W, VE-21W-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21W-MX-F4 Details Description
Related parts for VE-21W-MX-F4
TRANSISTOR NPN DBL 30V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 20POS .050 R/A datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
IC MONOSTABLE MULTIVIBRATOR 6DFN datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 28POS CABLE PIN datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf