Vicor Corporation VE-21X-MU-F3
VE-21X-MU-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21X-MU-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W
Datasheet Download
VE-21X-MU-F3.pdf
Availability of VE-21X-MU-F3
QUANTITY
VE-21X-MU-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21X-MU-F3
Internal Part NumberEIS-VE-21X-MU-F3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)38.46A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21X-MU-F3
Related LinksVE-21X, VE-21X-MU-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21X-MU-F3 Details Description
Related parts for VE-21X-MU-F3
CONN HEADER 3POS .250 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HDR SHROUDED POL STR 20POS LONG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 1.0MM datasheet.pdf
CABLE TIE PLATE 1/4" SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf