Vicor Corporation VE-21X-MW-F1
VE-21X-MW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21X-MW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W
Datasheet Download
VE-21X-MW-F1.pdf
Availability of VE-21X-MW-F1
QUANTITY
VE-21X-MW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21X-MW-F1
Internal Part NumberEIS-VE-21X-MW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)19.23A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21X-MW-F1
Related LinksVE-21X, VE-21X-MW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21X-MW-F1 Details Description
Related parts for VE-21X-MW-F1
FUSE CERM 5A 250VAC 150VDC 5X20 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 28POS 1MM 4" datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 24-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 1A OPENEND COVER datasheet.pdf
DSUB 9POS SOCKET datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BIT SQUARE SZ3 1.14" 2/PK datasheet.pdf