Vicor Corporation VE-21Y-MU-F2
VE-21Y-MU-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21Y-MU-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W
Datasheet Download
VE-21Y-MU-F2.pdf
Availability of VE-21Y-MU-F2
QUANTITY
VE-21Y-MU-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21Y-MU-F2
Internal Part NumberEIS-VE-21Y-MU-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)40A
Power (Watts) - Manufacture Series132W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max132W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21Y-MU-F2
Related LinksVE-21Y, VE-21Y-MU-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21Y-MU-F2 Details Description
Related parts for VE-21Y-MU-F2
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
REG SW 8V 2A HORZ datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 2V 0.5A SYNC 6UTDFN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.24A 150 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
PNL MNT YLLW 9.1MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf