Vicor Corporation VE-21Y-MV-F3
VE-21Y-MV-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21Y-MV-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W
Datasheet Download
VE-21Y-MV-F3.pdf
Availability of VE-21Y-MV-F3
QUANTITY
VE-21Y-MV-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21Y-MV-F3
Internal Part NumberEIS-VE-21Y-MV-F3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series99W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max99W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21Y-MV-F3
Related LinksVE-21Y, VE-21Y-MV-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21Y-MV-F3 Details Description
Related parts for VE-21Y-MV-F3
DIODE ZENER 56V 300MW SOD523 datasheet.pdf
IC QUADRATURE MOD 50MHZ 24LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf