Vicor Corporation VE-22H-EX-F4
VE-22H-EX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-22H-EX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W
Datasheet Download
VE-22H-EX-F4.pdf
Availability of VE-22H-EX-F4
QUANTITY
VE-22H-EX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-22H-EX-F4
Internal Part NumberEIS-VE-22H-EX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.44A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-22H-EX-F4
Related LinksVE-22H, VE-22H-EX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-22H-EX-F4 Details Description
Related parts for VE-22H-EX-F4
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
INSULATION NUT CF FUSE M8 BOLT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL ANGL PIN datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf