Vicor Corporation VE-25Y-CX-F4
VE-25Y-CX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-25Y-CX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W
Datasheet Download
VE-25Y-CX-F4.pdf
Availability of VE-25Y-CX-F4
QUANTITY
VE-25Y-CX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-25Y-CX-F4
Internal Part NumberEIS-VE-25Y-CX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-25Y-CX-F4
Related LinksVE-25Y, VE-25Y-CX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-25Y-CX-F4 Details Description
Related parts for VE-25Y-CX-F4
IC MPU Z180 20MHZ 68PLCC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD MICRPWR 16DIP datasheet.pdf
EMULATION PROBE FOR M32C/80,84,8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
MPAC MRVSHROUD 22MM SHIELD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 175MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
MKP 1UF 5% 1600VDC DRAWING T3 datasheet.pdf