Vicor Corporation VE-B10-MX-F4
VE-B10-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-B10-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W
Datasheet Download
VE-B10-MX-F4.pdf
Availability of VE-B10-MX-F4
QUANTITY
VE-B10-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-B10-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VE-B10-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-B10-MX-F4
Related LinksVE-B10, VE-B10-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-B10-MX-F4 Details Description
Related parts for VE-B10-MX-F4
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN SOCKET 15-20AWG CRIMP TRM datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf