Vishay Semiconductor/Diodes Division VE4045C-E3/45
VE4045C-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
VE4045C-E3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 40A 45V TO-220AB
Datasheet Download
VE4045C-E3/45.pdf
Availability of VE4045C-E3/45
QUANTITY
VE4045C-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE4045C-E3/45
Internal Part NumberEIS-VE4045C-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginWafer Material Update 30/Jun/2015
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE4045C-E3/45
Related LinksVE4045, VE4045C-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VE4045C-E3/45 Details Description
Related parts for VE4045C-E3/45
CONN HEADER 12POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
IC PWR SWITCH TRPL HISIDE 16SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 22.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf