CUI Inc. VESD2-S24-D15-SIP
VESD2-S24-D15-SIP picture photo
Mfg. Part Number
VESD2-S24-D15-SIP
Brief Description
CONVERTER DC/DC 2W +/-15V 67MA
Datasheet Download
VESD2-S24-D15-SIP.pdf
Availability of VESD2-S24-D15-SIP
QUANTITY
VESD2-S24-D15-SIP Order Process
Ship out your order
Specifications of VESD2-S24-D15-SIP
Internal Part NumberEIS-VESD2-S24-D15-SIP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationVESD2-SIP Cert of Compliance
FamilyDC DC Converters
SeriesVESD2-SIP
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)67mA, 67mA
Power (Watts) - Manufacture Series2W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case7-SIP Module (5 Leads)
Size / Dimension0.77" L x 0.28" W x 0.39" H (19.6mm x 7.0mm x 10.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max2W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VESD2-S24-D15-SIP
Related LinksVESD2-S2, VESD2-S24-D15-SIP Datasheet, CUI Inc. Distributor
VESD2-S24-D15-SIP Details Description
Related parts for VESD2-S24-D15-SIP
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 180A 690V BRITISH datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 490MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 120POS .050 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf