Epson VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
VG-4231CA 25.0000M-FGRC3 picture photo
Mfg. Part Number
VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
VG-4231CA 25.0000M-FGRC3.pdf
Availability of VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
QUANTITY
VG-4231CA 25.0000M-FGRC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
Internal Part NumberEIS-VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesVG-4231CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)7mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
Related LinksVG-4231CA 25, VG-4231CA 25.0000M-FGRC3 Datasheet, Epson Distributor
VG-4231CA 25.0000M-FGRC3 Details Description
Related parts for VG-4231CA 25.0000M-FGRC3
IC OPAMP GP 8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8DIP datasheet.pdf
IC REG BST 5V 295MA SYNC SOT-25 datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" YEL JACKP NI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
82UF 450V 22X35MM 105C 5000H datasheet.pdf