Epson VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
VG-4502CA 122.8800M-GHCT3 picture photo
Mfg. Part Number
VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
VG-4502CA 122.8800M-GHCT3.pdf
Availability of VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
QUANTITY
VG-4502CA 122.8800M-GHCT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
Internal Part NumberEIS-VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesVG-4502CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
Related LinksVG-4502CA 12, VG-4502CA 122.8800M-GHCT3 Datasheet, Epson Distributor
VG-4502CA 122.8800M-GHCT3 Details Description
Related parts for VG-4502CA 122.8800M-GHCT3
ROUND STANDOFF M4 NYLON datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .305M 37POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 61.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf