Epson VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0 picture photo
Mfg. Part Number
VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 3.3V ACT HI/HI Z SMD
Datasheet Download
VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0.pdf
Availability of VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
QUANTITY
VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
Internal Part NumberEIS-VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVG7050EAN Application Manual
Featured ProductVG7050ECN Low-Jitter Programmable VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesVG7050ECN
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range50MHz ~ 800MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)90mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Height0.067" (1.70mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)40mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
Related LinksVG7050ECN-SM2, VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0 Datasheet, Epson Distributor
VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0 Details Description
Related parts for VG7050ECN-SM20T001-CJGHPZ0
IC RTC BINARY CNT SER 16SOIC datasheet.pdf
MOTOR 4POLE 5W 83X74MM 115VAC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FOMM50 LEAD 1.8MZ LC-SC DPX 1M datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
LED IND 14MM GREEN 12V 20MA datasheet.pdf
RES 261 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 180X65MM 24VDC WIRE datasheet.pdf