CUI Inc. VHK200W-Q24-S15-DIN
VHK200W-Q24-S15-DIN picture photo
Mfg. Part Number
VHK200W-Q24-S15-DIN
Brief Description
DC/DC CONVERTER 15V 200W
Datasheet Download
VHK200W-Q24-S15-DIN.pdf
Availability of VHK200W-Q24-S15-DIN
QUANTITY
VHK200W-Q24-S15-DIN Order Process
Ship out your order
Specifications of VHK200W-Q24-S15-DIN
Internal Part NumberEIS-VHK200W-Q24-S15-DIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Supply Safety Standards, Agencies and Marks
RoHS InformationVHK200W-DIN Series Cert of Compliance
3D ModelVHK200W-Q24-S15-DIN
Standard Package12
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesVHK200W-DIN
PackagingBulk
TypeIsolated with Remote On/Off and UVLO
Voltage - Input10 ~ 36 V
Output15V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 13.3A
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)200W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency84%
Package / CaseModule
Size / Dimension4.23" L x 4.01" W x 2.07" H (107.4mm x 101.9mm x 52.6mm)
Power (Watts) - Max200W
ApprovalsCE
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VHK200W-Q24-S15-DIN
Related LinksVHK200W-Q, VHK200W-Q24-S15-DIN Datasheet, CUI Inc. Distributor
VHK200W-Q24-S15-DIN Details Description
Related parts for VHK200W-Q24-S15-DIN
SWITCH DIP WHEEL 16POS STRGHT T/ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf