Vicor Corporation VI-200-MX-F1
VI-200-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-200-MX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W
Datasheet Download
VI-200-MX-F1.pdf
Availability of VI-200-MX-F1
QUANTITY
VI-200-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-200-MX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-200-MX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)10V
Voltage - Input (Max)20V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-200-MX-F1
Related LinksVI-200, VI-200-MX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-200-MX-F1 Details Description
Related parts for VI-200-MX-F1
HOT MELT ADHESVE 5/8"X2" OFF-WHT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MODULE AMP PWR DBLR 750MHZ SOT11 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.067" (1.70mm) Solder datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
SITE LICENSE OBSAI datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf