Vicor Corporation VI-210-IY-F1
VI-210-IY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-210-IY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W
Datasheet Download
VI-210-IY-F1.pdf
Availability of VI-210-IY-F1
QUANTITY
VI-210-IY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-210-IY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-210-IY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-210-IY-F1
Related LinksVI-210, VI-210-IY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-210-IY-F1 Details Description
Related parts for VI-210-IY-F1
LED 3MM GREEN DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFE02T/AF02/AFE02T datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RAILS PANL MOUNTNG 78.75" 1 PAIR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 295MA 1.3 OHM datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf