Vicor Corporation VI-210-MW-F3
VI-210-MW-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-210-MW-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W
Datasheet Download
VI-210-MW-F3.pdf
Availability of VI-210-MW-F3
QUANTITY
VI-210-MW-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-210-MW-F3
Internal Part NumberEIS-VI-210-MW-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-210-MW-F3
Related LinksVI-210, VI-210-MW-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-210-MW-F3 Details Description
Related parts for VI-210-MW-F3
IDC CABLE - MPL36K/MC37G/MPL36K datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DECODER DUAL BIN 1-4 20-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5MM datasheet.pdf