Vicor Corporation VI-21B-CY-F3
VI-21B-CY-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21B-CY-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W
Datasheet Download
VI-21B-CY-F3.pdf
Availability of VI-21B-CY-F3
QUANTITY
VI-21B-CY-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21B-CY-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21B-CY-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)526mA
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21B-CY-F3
Related LinksVI-21B, VI-21B-CY-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21B-CY-F3 Details Description
Related parts for VI-21B-CY-F3
IC VIDEO OPAMP LN HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 5POS SMD R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 10' datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 20AWG WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 151MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 62.75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf