Vicor Corporation VI-21B-MW-F4
VI-21B-MW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21B-MW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W
Datasheet Download
VI-21B-MW-F4.pdf
Availability of VI-21B-MW-F4
QUANTITY
VI-21B-MW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21B-MW-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21B-MW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.05A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21B-MW-F4
Related LinksVI-21B, VI-21B-MW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21B-MW-F4 Details Description
Related parts for VI-21B-MW-F4
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
KIT DEV ZIGBEE 2.4 GHZ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 80POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 72POS datasheet.pdf