Vicor Corporation VI-21F-CY-F2
VI-21F-CY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21F-CY-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W
Datasheet Download
VI-21F-CY-F2.pdf
Availability of VI-21F-CY-F2
QUANTITY
VI-21F-CY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21F-CY-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21F-CY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 172V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)694mA
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21F-CY-F2
Related LinksVI-21F, VI-21F-CY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21F-CY-F2 Details Description
Related parts for VI-21F-CY-F2
SIM PROGRAM FOR 68HC908KX8/KX2 datasheet.pdf
CONTACT CSL1.6R 26-24 I 1.4 datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 6POS R/A GOLD datasheet.pdf
23P MTA156 ASSY 18AWG ORA LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
BLANK ASFLMB-XR OSCILLATOR 25PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
MOUNT SQUARE IC 8DIP 0.187" datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP ADJ 10-MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.65A 130 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS datasheet.pdf