Vicor Corporation VI-21H-MW-B1
VI-21H-MW-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21H-MW-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W
Datasheet Download
VI-21H-MW-B1.pdf
Availability of VI-21H-MW-B1
QUANTITY
VI-21H-MW-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21H-MW-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21H-MW-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.92A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21H-MW-B1
Related LinksVI-21H, VI-21H-MW-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21H-MW-B1 Details Description
Related parts for VI-21H-MW-B1
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSHINK KIT LARGE BLK 82PC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 306 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf