Vicor Corporation VI-21J-EV-F2
VI-21J-EV-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21J-EV-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W
Datasheet Download
VI-21J-EV-F2.pdf
Availability of VI-21J-EV-F2
QUANTITY
VI-21J-EV-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21J-EV-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21J-EV-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)4.17A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21J-EV-F2
Related LinksVI-21J, VI-21J-EV-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21J-EV-F2 Details Description
Related parts for VI-21J-EV-F2
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 700 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 1206 SMD 5 DB datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 100MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf