Vicor Corporation VI-21J-IU-F4
VI-21J-IU-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21J-IU-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W
Datasheet Download
VI-21J-IU-F4.pdf
Availability of VI-21J-IU-F4
QUANTITY
VI-21J-IU-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21J-IU-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21J-IU-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.56A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21J-IU-F4
Related LinksVI-21J, VI-21J-IU-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21J-IU-F4 Details Description
Related parts for VI-21J-IU-F4
SIDAC/FUSE 12CHP 200V 400A 20SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 40mA 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
IC MCU 8051 8KB FLASH DIE datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf