Vicor Corporation VI-21J-MX-F1
VI-21J-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21J-MX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W
Datasheet Download
VI-21J-MX-F1.pdf
Availability of VI-21J-MX-F1
QUANTITY
VI-21J-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21J-MX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21J-MX-F1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.08A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21J-MX-F1
Related LinksVI-21J, VI-21J-MX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21J-MX-F1 Details Description
Related parts for VI-21J-MX-F1
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CBL USB MICRO B MALE-B MALE 3M datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 16MM datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TWT,STR,ZNC,USFT,PSA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
31 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf