Vicor Corporation VI-21M-EW-F3
VI-21M-EW-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21M-EW-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W
Datasheet Download
VI-21M-EW-F3.pdf
Availability of VI-21M-EW-F3
QUANTITY
VI-21M-EW-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21M-EW-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21M-EW-F3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21M-EW-F3
Related LinksVI-21M, VI-21M-EW-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21M-EW-F3 Details Description
Related parts for VI-21M-EW-F3
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULTIPLYING 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
MONITOR FILTR 14-16" CRT/15" LCD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 40M 40-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 79MM datasheet.pdf