Vicor Corporation VI-21P-CV-F3
VI-21P-CV-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21P-CV-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W
Datasheet Download
VI-21P-CV-F3.pdf
Availability of VI-21P-CV-F3
QUANTITY
VI-21P-CV-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21P-CV-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21P-CV-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 113.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10.87A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21P-CV-F3
Related LinksVI-21P, VI-21P-CV-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21P-CV-F3 Details Description
Related parts for VI-21P-CV-F3
DISPLAY 7-SEG 8MM 1DIGIT ORN CA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANSDCR AC 4-20MADC OUT 3PHASE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf