Vicor Corporation VI-21P-IV-F1
VI-21P-IV-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21P-IV-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W
Datasheet Download
VI-21P-IV-F1.pdf
Availability of VI-21P-IV-F1
QUANTITY
VI-21P-IV-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21P-IV-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21P-IV-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 113.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10.87A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21P-IV-F1
Related LinksVI-21P, VI-21P-IV-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21P-IV-F1 Details Description
Related parts for VI-21P-IV-F1
CAP MICA 1000PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 10' GRN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
7P ST-TIMER GEH datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-4 datasheet.pdf
TE-VM126OE-180 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC TCXO 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf