Vicor Corporation VI-21P-MX-B1
VI-21P-MX-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21P-MX-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W
Datasheet Download
VI-21P-MX-B1.pdf
Availability of VI-21P-MX-B1
QUANTITY
VI-21P-MX-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21P-MX-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21P-MX-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 113.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.43A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21P-MX-B1
Related LinksVI-21P, VI-21P-MX-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21P-MX-B1 Details Description
Related parts for VI-21P-MX-B1
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28CDIP datasheet.pdf
RES SMD 5.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MT PIN datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf