Vicor Corporation VI-21P-MX-F1
VI-21P-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21P-MX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W
Datasheet Download
VI-21P-MX-F1.pdf
Availability of VI-21P-MX-F1
QUANTITY
VI-21P-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21P-MX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21P-MX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 113.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.43A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21P-MX-F1
Related LinksVI-21P, VI-21P-MX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21P-MX-F1 Details Description
Related parts for VI-21P-MX-F1
CONN PIN (2)18AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS-485 TXRX HIGH OUT 8-DIP datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 65MA 33 OHM TH datasheet.pdf
IC 4-20MA I-TRANSMITTER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf