Vicor Corporation VI-21P-MY-F1
VI-21P-MY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21P-MY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W
Datasheet Download
VI-21P-MY-F1.pdf
Availability of VI-21P-MY-F1
QUANTITY
VI-21P-MY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21P-MY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21P-MY-F1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 113.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.62A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21P-MY-F1
Related LinksVI-21P, VI-21P-MY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21P-MY-F1 Details Description
Related parts for VI-21P-MY-F1
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 30POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
DC 2 PRESET REFLECTIVE PNP OC datasheet.pdf
IC REG BUCK 15V 1A TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf