Vicor Corporation VI-21T-EY-F2
VI-21T-EY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21T-EY-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VI-21T-EY-F2.pdf
Availability of VI-21T-EY-F2
QUANTITY
VI-21T-EY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21T-EY-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21T-EY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21T-EY-F2
Related LinksVI-21T, VI-21T-EY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21T-EY-F2 Details Description
Related parts for VI-21T-EY-F2
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC COMP PUSHPULL 1.6V QUAD14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 75MA 40 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 160MA 6.1 OHM TH datasheet.pdf
HEAT SINK 35MM X 35MM X 9.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
ELECTRICAL BRACKET AND BOX datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf