Vicor Corporation VI-21T-IV-B1
VI-21T-IV-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21T-IV-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W
Datasheet Download
VI-21T-IV-B1.pdf
Availability of VI-21T-IV-B1
QUANTITY
VI-21T-IV-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21T-IV-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21T-IV-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)23.08A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21T-IV-B1
Related LinksVI-21T, VI-21T-IV-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21T-IV-B1 Details Description
Related parts for VI-21T-IV-B1
PHOTODIODE BLUE FIBER OPTIC SMA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 28.8VC LLP753B datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FUSE PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf