Vicor Corporation VI-21T-IW-F1
VI-21T-IW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21T-IW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W
Datasheet Download
VI-21T-IW-F1.pdf
Availability of VI-21T-IW-F1
QUANTITY
VI-21T-IW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21T-IW-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21T-IW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15.38A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21T-IW-F1
Related LinksVI-21T, VI-21T-IW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21T-IW-F1 Details Description
Related parts for VI-21T-IW-F1
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 40POS datasheet.pdf
IC PRESET SYNC 4-BIT HS 16-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 150V 0606 datasheet.pdf
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
RES 249 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC MMIC IQ MIXER 6-10GHZ 24SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf