Vicor Corporation VI-21T-IW-F4
VI-21T-IW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21T-IW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W
Datasheet Download
VI-21T-IW-F4.pdf
Availability of VI-21T-IW-F4
QUANTITY
VI-21T-IW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21T-IW-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21T-IW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15.38A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21T-IW-F4
Related LinksVI-21T, VI-21T-IW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21T-IW-F4 Details Description
Related parts for VI-21T-IW-F4
FILTER LINE 4MH 4A VERTICAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 130POS .050" datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
19.05MM X 14.47MM 1=25/PK datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf