Vicor Corporation VI-21W-MX-F4
VI-21W-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21W-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W
Datasheet Download
VI-21W-MX-F4.pdf
Availability of VI-21W-MX-F4
QUANTITY
VI-21W-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21W-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21W-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.64A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21W-MX-F4
Related LinksVI-21W, VI-21W-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21W-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-21W-MX-F4
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENS 100PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 28VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN DUAL FEMALE-FEMALE 3POS 3' datasheet.pdf
CONN SKT CRIMP 22-28AWG GOLD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP E, AFS 2 , datasheet.pdf
762 TB SP CL PARALLEL/T datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf