Vicor Corporation VI-21X-CY-B1
VI-21X-CY-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21X-CY-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W
Datasheet Download
VI-21X-CY-B1.pdf
Availability of VI-21X-CY-B1
QUANTITY
VI-21X-CY-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21X-CY-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21X-CY-B1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)9.62A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21X-CY-B1
Related LinksVI-21X, VI-21X-CY-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21X-CY-B1 Details Description
Related parts for VI-21X-CY-B1
IC FLASH 2MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POLE datasheet.pdf
LUP 10.16/06/90 3.2SN GY datasheet.pdf
1-1/4" TO 3/4" REDUCER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MINI-B TO DB-9(M) CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf