Vicor Corporation VI-21X-IV-S
VI-21X-IV-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21X-IV-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W
Datasheet Download
VI-21X-IV-S.pdf
Availability of VI-21X-IV-S
QUANTITY
VI-21X-IV-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21X-IV-S
Internal Part NumberEIS-VI-21X-IV-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)28.85A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21X-IV-S
Related LinksVI-21, VI-21X-IV-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21X-IV-S Details Description
Related parts for VI-21X-IV-S
IC SHIFT REGISTER BI-DIR 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 100K SPI 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT FH 80POS DUAL VERT datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 20M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 4.5A 8ULTRASO datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 4TMLF datasheet.pdf