Vicor Corporation VI-21X-IY-F4
VI-21X-IY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21X-IY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W
Datasheet Download
VI-21X-IY-F4.pdf
Availability of VI-21X-IY-F4
QUANTITY
VI-21X-IY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21X-IY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21X-IY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)9.62A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21X-IY-F4
Related LinksVI-21X, VI-21X-IY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21X-IY-F4 Details Description
Related parts for VI-21X-IY-F4
Connector Header 12 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BOX STEEL OFF WHITE 10"L X 8"W datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU ARM7 ROMLESS 176TQFP datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER HV 12-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 5W L BEND datasheet.pdf
BRONZE BUSHING datasheet.pdf
TV 39C 39#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf