Vicor Corporation VI-21X-IY-S
VI-21X-IY-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21X-IY-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W
Datasheet Download
VI-21X-IY-S.pdf
Availability of VI-21X-IY-S
QUANTITY
VI-21X-IY-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21X-IY-S
Internal Part NumberEIS-VI-21X-IY-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)9.62A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21X-IY-S
Related LinksVI-21, VI-21X-IY-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21X-IY-S Details Description
Related parts for VI-21X-IY-S
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 39PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
RES 750 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 16POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO204AL datasheet.pdf