Vicor Corporation VI-21Y-IW-F1
VI-21Y-IW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-IW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W
Datasheet Download
VI-21Y-IW-F1.pdf
Availability of VI-21Y-IW-F1
QUANTITY
VI-21Y-IW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-IW-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-IW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)66A
Power (Watts) - Manufacture Series66W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-IW-F1
Related LinksVI-21Y, VI-21Y-IW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-IW-F1 Details Description
Related parts for VI-21Y-IW-F1
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR PF datasheet.pdf
CONN RCPT ACH W-B 4POS 1.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC SMA datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 12KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf