Vicor Corporation VI-21Y-MX-S
VI-21Y-MX-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-MX-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W
Datasheet Download
VI-21Y-MX-S.pdf
Availability of VI-21Y-MX-S
QUANTITY
VI-21Y-MX-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-MX-S
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-MX-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)49.5A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-MX-S
Related LinksVI-21, VI-21Y-MX-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-MX-S Details Description
Related parts for VI-21Y-MX-S
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
TRISIL 220V BIDIRECT SMB datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP WRL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CAP datasheet.pdf
RJI CORD 22/7 IP20 90/90 PCRA datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 58VDC AUTO LINK datasheet.pdf