Vicor Corporation VI-21Z-EY-F1
VI-21Z-EY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Z-EY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W
Datasheet Download
VI-21Z-EY-F1.pdf
Availability of VI-21Z-EY-F1
QUANTITY
VI-21Z-EY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Z-EY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21Z-EY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series20W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max20W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Z-EY-F1
Related LinksVI-21Z, VI-21Z-EY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Z-EY-F1 Details Description
Related parts for VI-21Z-EY-F1
CONN HEADER 24POS 3MM R/A GOLD datasheet.pdf
JUMPER M4X30 ST datasheet.pdf
GDT 300V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CONN FPC TOP 33POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 2W DO204AL datasheet.pdf