Vicor Corporation VI-21Z-IY-F3
VI-21Z-IY-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Z-IY-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W
Datasheet Download
VI-21Z-IY-F3.pdf
Availability of VI-21Z-IY-F3
QUANTITY
VI-21Z-IY-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Z-IY-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21Z-IY-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series20W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max20W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Z-IY-F3
Related LinksVI-21Z, VI-21Z-IY-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Z-IY-F3 Details Description
Related parts for VI-21Z-IY-F3
RES SMD 4.42KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN SSL POKE IN CONTACT 1POS datasheet.pdf