Vicor Corporation VI-21Z-MX-F4
VI-21Z-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Z-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W
Datasheet Download
VI-21Z-MX-F4.pdf
Availability of VI-21Z-MX-F4
QUANTITY
VI-21Z-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Z-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21Z-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Z-MX-F4
Related LinksVI-21Z, VI-21Z-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Z-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-21Z-MX-F4
CONN FERRULE STRAIGHT DB37/50 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 25NS 32-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-5V OUT datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PIN CONTACT 100 PCS datasheet.pdf
CAP ALUM 3500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf